Şartlar & Koşullar ve Ön Bilgilendirme Formu

www.larakitap.com.tr internet sitesinden alışveriş yapan her kullanıcı aşağıda belirtilen maddeleri kabul etmiş sayılır:


11.    www.larakitap.com.tr’den 18 yaşından küçük kişiler alışveriş yapamazlar.

22.    www.larakitap.com.tr’den  yapacağınız alışverişlerde, kredi kartı (Visa, MasterCard) Ödeme yöntemlerinden birisini kullanabilirsiniz. Bunların dışındaki ödeme yöntemleri kabul edilmez. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından sipariş tutarı kadar para blokesinin yapıldığı ya da havalenin hesaplarımıza ulaştığını belirlediğimiz andır.

33.    www.larakitap.com.tr’deki siparişlerinizi, yasaların gerektirdiği şekilde fatura eşliğinde teslim edecektir.

44.    Dizgi ve sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından firmamız sorumlu değildir.

55.    Sözleşmenin imzalandığı tarihte var olmayan ve ön görülmeyen, tarafların kontrolleri dışında gelişen, ortaya çıkmasıyla taraflardan birinin ya da her ikisinin de sözleşme ile yüklendikleri borç ve sorumluluklarını kısmen ya da tamamen yerine getirmelerini ya da bunları zamanında yerine getirmelerini imkansızlaştıran haller, mücbir sebep (Tabii afet, savaş,pandemi,salgın, terör, ayaklanma, mevzuat hükümleri, el koyma veya grev, lokavt, üretim ve iletişim tesislerinde önemli mahiyette arıza...) olarak kabul edilecektir. Mücbir sebep şahsında gerçekleşen taraf, diğer tarafa durumu derhal ve yazılı olarak bildirecektir. Mücbir sebebin devamı esnasında tarafların edimlerini yerine getirememelerinden dolayı herhangi bir sorumlulukları doğmayacaktır. İşbu mücbir sebep hali 10 (on) gün süreyle devam ederse, taraflardan her birinin, tek taraflı olarak fesih hakkı doğacaktır.

66.    www.larakitap.com.tr’nin  satışa sunduğu eserlerin stok bilgileri her gün güncellense de sipariş verilen bazı eserlerin temininde imkansızlıklar ortaya çıkabilir. Böyle durumlarda da ilgili bölümümüz tarafından size telefon ya da eposta ile bilgi verilir. İlgili esere ilişkin herhangi bir ödeme yapmışsanız, bu bedel en kısa sürede iade edilir.

77.    Tahsilatı yapılmış bir siparişin teslimatı UPS  Kargo ile yapılı.

  1. Paketlerinizin, alışverişiniz sırasında size belirtilen süreler içinde teslim edilmemesi durumunda destek@larakitap.com.tr’ye yazarak, durumun destek@larakitap.com.tr’ye bildirilmesi gerekmektedir. Kargo Şirketi tarafımızdan ya da müşteri tarafından aranarak paket takibi yapılabilir. Paket teslim alındıktan sonra teslimatçı firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır. Bu yüzden: Teslimat sırasında hasarlı olduğunu tespit edilen paketler kabul edilmeyip tutanak tutturulmalıdır. Daha sonra, tutanağın larakitap@gmail.com’a eposta olarak gönderilmesi suretiyle durum bildirilmelidir. www.larakitap.com.tr sipariş ile ilgili çalışmalara başlayarak, en kısa zamanda teslimatın tekrarlanmasını sağlayacaktır.

99.    Genel olarak satın aldığınız eserleri tahrip etmeden, kullanmadan ve eserin tekrar satılabilirliğini bozmadan, orginal cd ve şifrelerinin açılmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

110. www.larakitap.com.trden alışveriş yapan kişi/kurum ve kurumlar yukarıdaki tüm maddeleri kabul etmiş sayılır.

 

 Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:

11.    Satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satıla bilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

22.    Kullanılmış, ambalajı açılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünler iade edilemez.


13.    Orijinal ambalaja sahip ürünlerin iadesi, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

24.    İade edilecek ürünün şirketimiz adına kesilecek bir iade faturası ile iade faturası düzenleme imkanı bulunmayan durumlarda, ürüne ait fatura aslıyla birlikte iade edilmesi gerekmektedir. İade faturası ya da fatura ve sevk irsaliyesi asıllarının temin edilemediği durumlarda, bundan kaynaklanan KDV vb. mali yükümlülükler iade edilecek bedelden indirilir.

55.    Üründe ve ambalajında herhangi bir yazı yazma, açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma vb. durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi durumunda, ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

46.    www.larakitap.com.tr sitesi üzerinden satın alınan dijital sınavlar, dijital kodlar ve  kişiye özel üretilen dijital hesaplar satış sonrası kesinlikle iptal ve iade edilemez.

57.    İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde taşıma masrafı müşteri tarafından ödenecektir.

68.    İadesi yapılacak olan ürünler www.larakitap.com.tr siparişinizi size gönderdiği kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünler, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde elimize geçtiği taktirde ulaşım masrafı tarafımızdan karşılanacaktır. Aksi taktirde ulaşım masrafı müşterimize aittir.